Пятница, Апрель 26
LandNews

Главные новости Украины

Електоральних шансів Порошенко на цих виборах не має – Доній

Поделиться в социальных сетях
  • 27
  •  
  •  
  •  
  •  

Електоральних шансів Порошенко на цих виборах не має – Доній
Електоральних шансів Порошенко на цих виборах не має – Доній

Нема просто звідки з’явитися додатковим голосам у необхідній кількості. Фальсифікації, як в першому турі, вже не допоможуть. Розрив з Зеленським вже велетенський, і він тільки збільшуватиметься.

В першому турі за Зеленського голосували ті, хто вирішив дати "червону картку" всьому українському політикуму – і провладному, і опозиційному, і лівому, і правому, і "ригам", і "постмайданівцям". Бо якщо виявилося, що крадуть і одні, і інші, брешуть і одні, і інші, плюють на Закон і одні, і інші, то рано чи пізно такий протест мусив бути. Він просто акумулювався на Зеленському. Тож ці голоси – 30% – проти всього прогнилого політикуму.

В другому турі за Зеленського додасться велика частка голосів конкретно проти Петра Порошенка. У Порошенка найбільший антирейтинг. Він його заслужив своєю "діяльністю". Ці голоси були розпорошені між різними кандидатами. Тепер більша частина цих голосів перейде Зеленському. Не всі. Хтось не піде на вибори. Хтось викреслить обох. Хтось під тиском агітпропу віддасть таки голос Порошенкові. Але більшість голосів перейде Зеленському. Тому що "проти Порошенка".

А звідки взятися голосам Порошенка? Його команда сама себе добила, оголосивши решту українців "тими, хто за Путіна". Виявилося, що таких – 91,5 % українських громадян, які не проголосувли за Порошенка. Хтось проголосував за інших кандидатів, хтось не прийшов на виборчу дільницю, та все одно Порошенкові цих голосів не дісталося. 91,5 % українців оголосили колоборантами? І що, команда Порошенка тепер сподівається, що ті, кого вони оголосили колобарантами, дадуть необхідну кількість голосів? Не дадуть.

Приблизно 65% можуть проголосувати за Зеленського, і 35 % – за Порошенка. Жодними фальсифікаціями такого співвідношення вже не перекрити.

В цій ситуації дивною "палочкою-виручалочкою" багато хто з прихильників Порошенка вважають дебати. Не змінять дебати жодного співвідношення. Адже обидві категорії тих, хто збираються голосувати за Зеленського, не орієнтуються на його здатність до дебатів.

Нагадаю:

1. Це ті, хто втомився від всього українського політикуму. Тобто, вони вже в першому турі проголосували за Зеленського саме тому, що він не брав участь в політичних ток-шоу, де всі виглядають однаково погано.

2.Це ті, хто проти Порошенка. Вони знають, як Порошенко красиво вміє говорити. Але не вірять у те, що він говорить. І не повірять, які б він знову не малював фантастичні картини. За 5 років наслухалися, і надивилися.

Та команда Порошенка цього не розуміє і продовжує наполягати на дебатах. Ну, то "дебати, так дебати".

З політтехнологічної точки зору команді Порошенка вигідніші дебати якраніше. Не для змагання програм, а для яких-небудь персональних образ типу: "Наркоман!". Порошенко вдався до такої тактики вже в останньому інтерв’ю на телеканалі Ахметова (до речі, у заборонений законом період до оголошення результатів першого туру. Але який закон діє, якщо він не потрібний Порошенкові!). Тож, чим раніше будуть дебати, тим довше можна розганяти з нього потрібні ідеї. От так і з’явилася дата 14 квітня – пораніше.

І тут черговий раз команда Порошенка впала в яму, яку і вирила. Бо перед тим прихильники Порошенка розганяли тези, що все має бути "по закону". Малося на увазі закон, де зобов’язує НТКУ (а тепер Суспільне телебачення організувати дебати).

До речі, самих кандидатів до дебатів в українському законодавстві ніде не зобов’язують. Там якраз чітко написано, що якщо кандидат не приходить, то його ефірний час просто передається опоненту. Так от в законі чітко прописана дата: остання п’ятниця перед виборами. Тобто, 19 квітня ввечері. Отже, навіть за бажанням, незалежно від того, хто як виглядатиме на дебатах, у команди Порошенка немає технічної можливості поразганяти тези. Бо субота – це вже "день тиші". 

Тому очевидно, що дебати можуть відбутися якраз тільки 19 квітня. Думаю, штаб Зеленського не гірше за мене прорахував всі ці можливості.

Щодо інших дебатів: Порошенко може їх призначати скільки завгодно, приходити один у студію. І що? Ну от він прийшов у студію телеканалу Ахметова, і що це йому дало?

В той же час штабу Зеленського варто тягнути інтригу до останнього. Для чого? Щоб у штабі Порошенка були ілюзії щодо дебатів. Вони на них сподіваються. Нічого від того не отримають, але сподіваються.Нехай сподіваються. Чому це так важливо? Бо у Порошенка нема електоральних шансів для перемоги. Але це не означає, що в нього нема інших ричагів. Самих цинічних і самих болісних. Дуже не хотілося б, щоб він і його команда ці цинічні ричаги застосовували. Нехай краще сподіватимуться на дебати.

Країні ж вже треба думати, що буде після Порошенка. Після президентських виборів життя триватиме. У нового президента до виборів у ВР і нового розкладу в Раді буде обмаль можливостей впливу. У Порошенка такі можливості ще зберігатимуться. Боротьба триватиме.

Усміхайтеся, пані і панове! Більше посмішок! На дворі весна. І є великий шанс на зміни на краще.

Олександр ДОНІЙ

Источник

Поделиться