Пятница, Апрель 27
LandNews

Главные новости Украины

Як фракція БПП робить ведмежу послугу й Порошенкові, й усій країні

0

Як фракція БПП робить ведмежу послугу й Порошенкові, й усій країні
Як фракція БПП робить ведмежу послугу й Порошенкові, й усій країні

Отже, учора, 2 квітня, після засідання фракції БПП А. Герасимов запропонував продовжити інтригу до 1 липня 2018 року, а поки що проголосувати “в першому читанні законопроекти, які внесені президентом України, про скасування електронного декларування для громадських активістів і до другого читання врахувати всі рекомендації Венеційської комісії”.

Нагадаємо, що ще влітку минулого року президент запропонував скасувати особисте е-декларування для антикорупціонерів, натомість запровадити е-декларування для всіх помітних громадських організацій (дохід вище 300 прожиткових мінімумів). Доволі суперечливо, м’яко кажучи. Але тоді це розглядалося як можливий компроміс зі народними депутатами, щоб вони все-таки скасували е-декларування для тих, кого вважають своїми “класовими ворогами” – антикорупціонерів.

Але звідтоді небажання парламенту розглядати можливі зміни (винні практично всі фракції, за винятком хіба що “Самопомочі”) лише загострило ситуацію, довівши її до точки кипіння з нашими міжнародними партнерами. Власне, вчора І. Луценко прямо визнала, чому тягнули: а щоб дискредитувати корупціонерів. Пані Ірино, а Ви думаєте, що міжнародні партнери цього не розуміють? У цій ситуації реалістичний і прагматичний вихід запропонував А. Парубій – просто зняти положення про е-декларування для корупціонерів. І все. Не вигадувати колеса.

Натомість те, що зараз оголошує Герасимов, не тільки вже не зніме проблеми, а може лише загострити її. Адже наші міжнародні партнери вже ретельно вивчили всі нюанси. ГО й так здають декларації до податкової (а значна їх частина ставить на свої сайти річні фінансові звіти). А от запровадження публічно відкритого декларування розкриває весь механізм роботи ГО, витрати й доходи їхніхспівробітників і ключових партнерів, Це створить можливості напруги в самих організаціях, між організаціями, можливість використання цих даних для невиправданих атак на всі ГО (а не тільки на антикорупційні). Пані Ірина має бути задоволена! І чому це створюється лише для ГО – може, створімо тоді таке для всього бізнесу,зокрема й контрольованого депутатами? Тобто абсурд. Тому це не сприймуть ні самі ГО, ні міжнародні партнери.

Це позначиться на міжнародному іміджі і президента, і країни. Нагадаємо, що саме громадянське суспільство піднімає міжнародні рейтинги країни. Нумо ще й це підрубаємо.

Ну що ж, до ранку ще є час подумати. Подивимося, яку позицію займуть і БПП, і всі інші фракції.

Олексій ГАРАНь

Поделиться