Вторник, Февраль 19
LandNews

Главные новости Украины

Порошенко перед виборами намагається монополізувати інформаційний простір Луганщини

0
Поделиться в социальных сетях
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Порошенко перед виборами намагається монополізувати інформаційний простір Луганщини
Порошенко перед виборами намагається монополізувати інформаційний простір Луганщини

Луганська обласна організація ГО “Солідарність” звернулася до українських ЗМІ з заявою, що Луганська обласна державна адміністрація намагається заблокувати доступ до інформації для мешканців області. Таким чином, адміністрація обмежує свободу слова як департаментів структури, так і місцевих мешканців під час виборчої кампанії.

У заяві для ЗМІ ГО “Солідарність” зазначено, що Луганська облдержадміністрація вирішила заборонити департаментам ЛОДА вести сторінки у соціальних мережах і налагоджувати з мешканцями зворотній зв’язок.

В Україні всі органи влади та чиновники, від Президента та Прем’єр-міністра до мерів міст активно використовують у власній діяльності офіційні сторінки у соціальних мережах. Завдяки соцмережам люди отримали не тільки доступ до інформації, а й можливість прямого контакту з тими, хто раніше вважався недоступним. 

Але керівництво Луганської Облдержадміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації в особі заступника в.о голови Геннадія Іваненко вирішило вчинити протилежно, причому без пояснення причин.

Так, згідно з Протоколом, за підсумками наради з обговорення питань щодо функціонування офіційного веб-сайту облдержадміністрації від 11 січня 2019 року, облдержадміністрацією до 25 січня заплановано фактично припинити функціонування офіційних сторінок всіх департаментів у соціальній мережі Facebook.

Порошенко перед виборами намагається монополізувати інформаційний простір Луганщини

Надалі ЛОДА має намір зосередити свою увагу тільки на власному офіційному веб-сайті, функціонал якого залишає бажати кращого.

За чотири роки на сайті так і не запрацювала форма контакту користувача з ЛОДА – портал електронних петицій. Також на сайті інформація департаментів ЛОДА подана лише частково, не всі департаменти мають власну сторінку на сайті, звідки бажаючі можуть дізнатися останні новини. У той час, як на сайтах Донецької і Харківської ОДА присутні електронні пошти і довідники співробітників і відділів адміністрацій.

Крім того, на сайті немає функції коментування чи іншої реакції на інформацію – користувач не може задати питання фахівцю управління або департаменту. Варто відзначити, що спілкування з обласною владою є досить бюрократизованим.

В той же час, соціальні мережі дають можливість більш швидкої реакції на питання чи прохання користувачів, на відміну від офіційного сайту, де цього немає. Але напевно у ЛОДА вважають найкращим цілий місяць мучити очікуваннями на відповідь – до того ж, будь-яке умовне недотримання правил відправлення запиту дає можливість просто відхилити його.

Соціальні мережі також дають можливість швидко реагувати на надзвичайні ситуації. Луганська область – регіон підвищеної небезпеки через військові дії і в разі будь-якої події про це можна повідомити на своїй сторінці. Сайт же такої можливості не дає, тим більше, що не всі навіть знають його адресу.

На думку ГО “Солідарність” все це зроблено за безпосереднім наказом в.о. голови
Луганської облдержадміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Філя для того, щоб забезпечити єдиний голос ЛОДА (тобто діючого президента Петра Порошенка, який назначає голів ОДА, – ред.) та обмежити всі ініціативи та окремі думки її підрозділів під час виборчої кампанії.

Таким чином, вказане рішення ЛОДА не тільки значним чином погіршує доступ жителів області до інформації про діяльність Облдержадміністрації та комунікацію з керівництвом області, а й обмежує свободу слова на Луганщині.

Справа у тому, що чинний президент України Петро Порошенко, очолюючи антирейтинг кандидатів в президенти, йде на різні хитрощі для того, щоб перемогти на майбутніх виборах.

Наприклад, використовує технології підкупу і залякування виборців.

Нагадаємо, близький до Порошенка центр “Соціс” через ЖЕКи дізнається політичні уподобання киян.

Учасників «соціологічного проекту» Порошенка, яким платять по 1000 гривень за анкетуванням виборців, змушують підписувати “анкету однодумців” і “оособисте зобов’язання”. B бланках людей просять залишати свої персональні дані. Багатьма заповнені анкети сприймаються як зобов’язання голосувати за Порошенка в обмін на отриману тисячу.

Варто відзначити, що це не перший випадок “нечесної гри” з боку президентської політсили. Наприклад, Порошенко незаконно використовує соцальні бази пільговиківдля передвиборної агітації.

В тому числі, для агітації залучені директора ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, – ред.). Також в хід пішли працівники бюджетної сфери.

Наприклад, вчителів Хмельницького примушують агітувати за Порошенко. Така ж ситуація склалася в Рівненській області.

Українці стверджують, що аналогічні методи агітатори від Порошенка впроваджують в Донецькій області, а в Миколаєві агітувати за “гаранта” примушують працівників культури.

Політсила президента також активно випускає агітаційні матеріали всупереч закону, без даних про замовника, друкарні і тиражі.

Нещодавно народний депутат Віталій Купрій розповів про початок підготовки масової фальсифікації на виборах з боку Петра Порошенка. Зараз агітатори шукають по всій Україні людей, які готові продати свій голос за Порошенка за 1000 грн. При цьому самі агітатори отримають по 250 грн.

Порошенко скуповує голоси студентів за 50 гривень за допомогою СМС-розсилки.

А в тому ж Сєверодонецьку, який є адміністративним центром Луганської області почалася активна скупка голосів за чинного Президента Петра Порошенка. В даному випадку ціна голосу того менше – всього 20 гривень.

Источник

Поделиться